Kinesisk scroll

Kinesisk scroll
Kinesisk scroll

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SCROLL, Kina, 18/1900-tal, tusch, kalligrafi med bambublad, totalmått ca 135x73 cm
PROVENIENS: En svensk privatsamling från "Apoteksgården" i Karlstad

Veck, slitage

271778

2014-10-20