Tibetansk tanka

Tibetansk tanka
Tibetansk tanka

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TANKA, troligen Tibet, 18/1900-tal, motiv av Buddha, 71x47 cm
PROVENIENS: En svensk privatsamling från "Apoteksgården" i Karlstad

Slitage, veck, reva i nedre del, ej ramad

271779

2014-10-20