Bordspendyl med kandelabrar 1800-tal
Klubbat för:
62 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BORDSUPPSATS, 3 dlr, ca 1880, Japy Freres, bordspendyl samt 1 par kandelabrar för 5 ljus vardera, Louis XVI-stil, förgylld metall, bemålad emaljtavla med romerska siffror samt blomsterstilleben, verket märkt G.F Paris 1797, på förgyllda träsocklar, höjd exkl. socklar 50-54 cm, inkl glashuv
Glashuv med spricka, tavla med nagg
271899
2014-10-20