Sockerskål silver senempire

Sockerskål silver senempire
Sockerskål silver senempire
Sockerskål silver senempire
Sockerskål silver senempire
Sockerskål silver senempire
Sockerskål silver senempire

Klubbat för:

1 900 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SOCKERSKÅL, silver, senempire, 1800-talets första kvartal, Frankrike, graverad dekor fåglar och blommor, vikt ca 297 g

Senare träknopp, ställvis mindre bucklor, nyckel saknas

272112

2014-10-22