Kopp på fat Sèvres
Klubbat för:
3 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KOPP med fat, porslin, Sèvres, 1800-talets första hälft, polykromt bemålade med motiv av strödda blommor, delvis förgylld, signerad "Sevres R.F V.Q.Q.", koppens höjd ca 7 cm fatets diameter ca 13 cm
Koppens undersida med ristad bokstav A, smärre tillverkningsprickar, bruksslitage
272158
2014-10-23