Kanna Sèvres 1700-tal
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GRÄDDKANNA, porslin, Sèvres, rokoko, 1700-talets senare del, polykromt bemålad med motiv av strödda blommor, delvis skulpterad dekor med motiv av blommande grenar, monogramsignerad PZ, höjd ca 12 cm
Nagg, undersida med ristad bokstav A
272162
2014-10-23