Vattendroppare Japan/Korea

Vattendroppare Japan/Korea
Vattendroppare Japan/Korea
Vattendroppare Japan/Korea
Vattendroppare Japan/Korea
Vattendroppare Japan/Korea
Vattendroppare Japan/Korea
Vattendroppare Japan/Korea
Vattendroppare Japan/Korea

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

VATTENDROPPARE, 2 st, Japan/Korea, 1800-tal, lergods och porslin, rund med vit grön och djupröd glasyr, mindre i form av figur dekor i underglasyrblått, höjd ca 3,5-5 cm
PROVENIENS: Paul R. Wedendal Collection

Tillverkningsdefekter

272170

2014-10-21