Vattendroppare Japan/Korea
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VATTENDROPPARE, 2 st, Japan/Korea, 1800-tal, lergods och porslin, rund med vit grön och djupröd glasyr, mindre i form av figur dekor i underglasyrblått, höjd ca 3,5-5 cm
PROVENIENS: Paul R. Wedendal Collection
Tillverkningsdefekter
272170
2014-10-21