Lena Cronqvist oljemålning

Lena Cronqvist oljemålning
Lena Cronqvist oljemålning
Lena Cronqvist oljemålning
Lena Cronqvist oljemålning
Lena Cronqvist oljemålning
Lena Cronqvist oljemålning

Klubbat för:

15 500 SEK

Utropspris

20 000 SEK

CRONQVIST, Lena (född 1938): Rullsten, signerad och otydligt daterad Lena Cronqvist, olja på duk, 24x27 cm, utförd på 1970-talet, medföljande brev från konstnären till dåvarande ägaren
Proveniens:
Galleri Svenska Bilder, Stockholm, 1974
Beijers Moderna auktion, 1989

272241

2014-11-13