Lena Cronqvist oljemålning
Klubbat för:
15 500 SEK
Utropspris
20 000 SEK
CRONQVIST, Lena (född 1938): Rullsten, signerad och otydligt daterad Lena Cronqvist, olja på duk, 24x27 cm, utförd på 1970-talet, medföljande brev från konstnären till dåvarande ägaren
Proveniens:
Galleri Svenska Bilder, Stockholm, 1974
Beijers Moderna auktion, 1989
272241
2014-11-13