Franska tallrikar 1700-tal
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TALLRIKAR, 5 st, fajans, Frankrike, 1700-tal, konturerade brätten, polykrom dekor med motiv av blommor och påfågel samt kinesiserande motiv av man i trädgård, diameter ca 23-25 cm
Nagg, tillverkningsdefekter, en med sprickor
272345
2014-10-21