Franska tallrikar 1700-tal

Franska tallrikar 1700-tal
Franska tallrikar 1700-tal
Franska tallrikar 1700-tal
Franska tallrikar 1700-tal
Franska tallrikar 1700-tal
Franska tallrikar 1700-tal
Franska tallrikar 1700-tal
Franska tallrikar 1700-tal

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

TALLRIKAR, 5 st, fajans, Frankrike, 1700-tal, konturerade brätten, polykrom dekor med motiv av blommor och påfågel samt kinesiserande motiv av man i trädgård, diameter ca 23-25 cm

Nagg, tillverkningsdefekter, en med sprickor

272345

2014-10-21