Skål porslin Kina
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
1 000 SEK
SKÅL, porslin, Kina, 18/1900-tal, dekor i underglasyrblått med motiv av blomsterrankor, bär märkning, diameter ca 14 höjd ca 7 cm
PROVENIENS: En svensk privatsamling från "Apoteksgården" i Karlstad
Obetydliga tillverkningsdefekter
272348
2014-10-23