Bordspendyl samt ljusstakar
Klubbat för:
7 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BORDSUPPSATS, 3 dlr., 1900-talets början, Louis XVI-stil, bordspendyl samt 1 par ljusstakar, emaljtavla med arabiska siffror samt emaljfärger, fodral i sten samt förgylld mässing, urhus flankerad av kvinna samt putto, på lejontassar, höjd 21,5-32 cm
Urtavla med slitage
272381
2014-10-22