Kinesiskt rökelsekar

Kinesiskt rökelsekar
Kinesiskt rökelsekar
Kinesiskt rökelsekar
Kinesiskt rökelsekar
Kinesiskt rökelsekar
Kinesiskt rökelsekar
Kinesiskt rökelsekar
Kinesiskt rökelsekar
Kinesiskt rökelsekar
Kinesiskt rökelsekar
Kinesiskt rökelsekar
Kinesiskt rökelsekar

Klubbat för:

8 200 SEK

Arviointi

2 000 SEK

Kuvaus

RÖKELSEKAR med lock, omkring sekelskiftet 1900, Kina, brons och emalj, lockknopp i form av fohund, rik delvis genombruten dekor med motiv av blommor, 3 ben med motiv av fantasidjur, höjd ca 22 cm

Kuntoraportti

Bucklor, slitage, något snedställt, emaljbortfall

272454

Päivämäärä:

2014-10-24