Wallenius herrfickur i silver
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
1 000 SEK
FICKUR, 1700-talets slut, spindelgång, Wallenius, Norrköping, boetten stämplad K2 (1792), emaljtavla med arabiska siffror, boett i silver, diameter 54 mm
PROVENIENS: Philip Jansson tjänstgjorde som Kungl. Hovstaternas urmakare under 1980/90-talet
Skadad urtavla
272656
2014-12-07