Jardinjär silver och glas
Klubbat för:
8 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
JARDINJÄR, silver och glas, L. Larson & Co, Stockholm, 1900-talets början, på fyra fötter, vardera sidor med sittande barn spelandes flöjt, rep-, vindruvs- och ananasdekor, höjd 16, längd 36 cm, vikt exklusive glasskål ca 975 g
Skålen med nagg och skador, smärre bucklor, skador
272734
2014-10-24