Jardinjär silver och glas

Jardinjär silver och glas
Jardinjär silver och glas
Jardinjär silver och glas
Jardinjär silver och glas
Jardinjär silver och glas
Jardinjär silver och glas
Jardinjär silver och glas
Jardinjär silver och glas
Jardinjär silver och glas
Jardinjär silver och glas

Klubbat för:

8 800 SEK

Utropspris

5 000 SEK

JARDINJÄR, silver och glas, L. Larson & Co, Stockholm, 1900-talets början, på fyra fötter, vardera sidor med sittande barn spelandes flöjt, rep-, vindruvs- och ananasdekor, höjd 16, längd 36 cm, vikt exklusive glasskål ca 975 g

Skålen med nagg och skador, smärre bucklor, skador

272734

2014-10-24