Sockertång 1700-tal silver

Sockertång 1700-tal silver
Sockertång 1700-tal silver
Sockertång 1700-tal silver
Sockertång 1700-tal silver
Sockertång 1700-tal silver
Sockertång 1700-tal silver

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SOCKERTÅNG, silver, Peter Johan Zetterling, Linköping 1793, pärlstavsdekor, längd 16,5 cm, vikt ca 51 g

Graverad med ägarinitial, bucklor

272775

2014-10-25