Halda herrfickur i 18 k guld

Halda herrfickur i 18 k guld
Halda herrfickur i 18 k guld
Halda herrfickur i 18 k guld
Halda herrfickur i 18 k guld
Halda herrfickur i 18 k guld
Halda herrfickur i 18 k guld
Halda herrfickur i 18 k guld
Halda herrfickur i 18 k guld
Halda herrfickur i 18 k guld
Halda herrfickur i 18 k guld
Halda herrfickur i 18 k guld
Halda herrfickur i 18 k guld
Halda herrfickur i 18 k guld
Halda herrfickur i 18 k guld
Halda herrfickur i 18 k guld
Halda herrfickur i 18 k guld

Klubbat för:

34 000 SEK

Utropspris

13 000 SEK

FICKUR, 18 k guld, Halda Fickursfabrik Svängsta, emaljtavla med arabiska siffror i blått samt förgylld dekor, breguetspiral, patentruckning, innerboett i 18 k guld stämplad HH (Henning Hammarlund, verksam 1888-1914), C7 (1905), V-verk, numrerad 17187, diameter 50,5 mm, vikt ca 93,5 g

272780

2014-12-07