Halda fickur i 18 k guld
Klubbat för:
20 000 SEK
Utropspris
9 000 SEK
FICKUR, 18 k guld, Halda fickursfabrik Svängsta, urtavla i grön emalj med arabiska siffror samt förgylld dekor, breguetspiral, innerboett i 18 k daterad 1917, numrerad 23060, diamater ca 40 mm, vikt ca 50,5 g
272781
2014-12-07