Kinesisk penselvas

Kinesisk penselvas
Kinesisk penselvas
Kinesisk penselvas
Kinesisk penselvas
Kinesisk penselvas
Kinesisk penselvas

Klubbat för:

600 SEK

Utropspris

1 000 SEK

PENSELVAS, porslin, Kina, 1800-tal, cylindrisk, dekor i underglasyrblått med motiv av figurscen, höjd ca 31 cm

Smärre tillverkningsdefekter, bruksslitage

272971

2014-10-25