Tyko Sallinen oljemålning
Klubbat för:
10 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SALLINEN, Tyko (Finland 1879-1955): Kittelägård Hyvinge, signerad och daterad Sallinen -27, olja på duk, 46x55 cm
Proveniens: Gösta Stenmans samling, nr 1321
Färgbortfall, dukskada i form av hål
272972
2014-11-05