Tyko Sallinen oljemålning

Tyko Sallinen oljemålning
Tyko Sallinen oljemålning
Tyko Sallinen oljemålning
Tyko Sallinen oljemålning

Klubbat för:

9 800 SEK

Utropspris

5 000 SEK

SALLINEN, Tyko (Finland, 1879-1955): Mansporträtt, a tergo en målning med stadsvy, olja på duk, 65x50 cm
Proveniens: Gösta Stenmans samling, nr 1341

Färgbortfall längs kanterna

272973

2014-11-05