Kinesiskt rökelsekar

Kinesiskt rökelsekar
Kinesiskt rökelsekar
Kinesiskt rökelsekar
Kinesiskt rökelsekar
Kinesiskt rökelsekar
Kinesiskt rökelsekar
Kinesiskt rökelsekar
Kinesiskt rökelsekar
Kinesiskt rökelsekar
Kinesiskt rökelsekar

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

RÖKELSEKAR, brons, Kina, 18/1900-tal, i form av fantasimonster hållandes hammare och radband, huvudet avtagbart, innehållande ljushållare, höjd ca 24 cm

Hammare med lagning, slitage, baksida med 3 igensatta hål

272988

2014-10-26