Kinesiska bojaner

Kinesiska bojaner
Kinesiska bojaner
Kinesiska bojaner
Kinesiska bojaner
Kinesiska bojaner
Kinesiska bojaner

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 000 SEK

KRUKOR, 2 st, porslin, Kina, 18/1900-tal, en med lock, mindre med dekor i underglasyrblått, större med motiv av blommor i rött och blått, höjd ca 15 cm

Krackelyr, tillverkningsdefekter

273002

2014-10-26