Fåtöljer bord formgivna av Eliel Saarinen

Klubbat för:

7 400 SEK

Utropspris

8 000 SEK

FÅTÖLJER, 1 par, BORD, formgivna av Eliel Saarinen 1929-30 Cranbrook Saarinen House, skyltmärkta och numrerade 79-84 på 1900-talets andra hälft "Cranbrook 1929-30, Saarinen House, Adaptation, Made in Finland by Aldelta Oy", bordets höjd 53,5, 73x73 cm

Slitage

273009

2014-11-13