Jean LeMire fickur i 18 k guld 1700-tal

Klubbat för:

8 200 SEK

Utropspris

10 000 SEK

HERRFICKUR med kvartsrepetition,18 k guld, 1700-talets andra hälft, Frankrike, Jean LeMire, Paris, emaljtavla med romerska samt arabiska siffror i svart, spindelgång, diameter 47 mm, vikt ca 98 g

Tavla med skador,

273016

2014-12-07