Snusflaska Kina 1900-tal

Snusflaska Kina 1900-tal
Snusflaska Kina 1900-tal
Snusflaska Kina 1900-tal
Snusflaska Kina 1900-tal
Snusflaska Kina 1900-tal
Snusflaska Kina 1900-tal
Snusflaska Kina 1900-tal
Snusflaska Kina 1900-tal
Snusflaska Kina 1900-tal
Snusflaska Kina 1900-tal

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SNUSFLASKA, porslin, Kina 1900-talets första hälft, dekor i relief av arton Louhan, Qianlongs märke i botten, senare spatel och propp i trä, höjd 8 cm

Obetydligt slitage, senare propp.

273017

2014-11-01