Guilmet bordspendyl
Klubbat för:
22 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
BORDSPENDYL, 1800-talets andra hälft, Guilmet, dekor av antikiserande dam i brons, fodral i sten samt gips, dekorelement i förgylld metall, verket märkt GLT Paris 3750, fasetterat glas, urtavla med romerska siffror, total höjd ca 60 cm
Skador och lagningar, lösa delar medföljer, finns att avhämta vid Utlämningen
273093
2014-12-07