Guilmet bordspendyl

Guilmet bordspendyl
Guilmet bordspendyl
Guilmet bordspendyl
Guilmet bordspendyl
Guilmet bordspendyl
Guilmet bordspendyl
Guilmet bordspendyl
Guilmet bordspendyl
Guilmet bordspendyl
Guilmet bordspendyl
Guilmet bordspendyl
Guilmet bordspendyl
Guilmet bordspendyl
Guilmet bordspendyl

Klubbat för:

22 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

BORDSPENDYL, 1800-talets andra hälft, Guilmet, dekor av antikiserande dam i brons, fodral i sten samt gips, dekorelement i förgylld metall, verket märkt GLT Paris 3750, fasetterat glas, urtavla med romerska siffror, total höjd ca 60 cm

Skador och lagningar, lösa delar medföljer, finns att avhämta vid Utlämningen

273093

2014-12-07