Stolar 1800-tal
Klubbat för:
9 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
STOLAR, 2 st, Holland/England, 1800-tal, inläggningar i sk. bloemen marqueterie, stoppade sitsar klädda i gyllenläder, sitthöjd ca 47 cm
PROVENIENS: Familjen Enderlein, Åkerö Gods
Lagningar, förstärkningar
273177
2014-10-26