Stolar 1800-tal

Stolar 1800-tal
Stolar 1800-tal
Stolar 1800-tal
Stolar 1800-tal
Stolar 1800-tal
Stolar 1800-tal
Stolar 1800-tal
Stolar 1800-tal
Stolar 1800-tal
Stolar 1800-tal
Stolar 1800-tal
Stolar 1800-tal
Stolar 1800-tal
Stolar 1800-tal

Klubbat för:

9 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

STOLAR, 2 st, Holland/England, 1800-tal, inläggningar i sk. bloemen marqueterie, stoppade sitsar klädda i gyllenläder, sitthöjd ca 47 cm
PROVENIENS: Familjen Enderlein, Åkerö Gods

Lagningar, förstärkningar

273177

2014-10-26