Fransk rokokostol
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KARMSTOL, Louis XV, 1700-tal, rokoko, Frankrike, träskuren dekor, krön i form av rosett, klädd i mönstrad textil, sitthöjd ca 48 cm
Senare klädsel, klädsel med fläckar och skador, bruksslitage
273219
2014-10-25