Fransk rokokostol
Valmis
2014-10-25
273219
| Korkein tarjous | 2 800 SEK |
| Arviointi | 4 000 SEK |
KARMSTOL, Louis XV, 1700-tal, rokoko, Frankrike, träskuren dekor, krön i form av rosett, klädd i mönstrad textil, sitthöjd ca 48 cm
Senare klädsel, klädsel med fläckar och skador, bruksslitage