Bordplateau sengustaviansk
Klubbat för:
6 600 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BORDSPLATEAU, 2 dlr, sengustavianskt stockholmsarbete, av Carl Henrik Brolin (gelbgjutare i Stockholm från 1801), signerad CHB, försilvrad mässing, genombruten kant, spegelglas, avslutande fötter i form av claw and ball, 96 x 50,5 cm
Skador, prismor saknas
273286
2014-10-26