Skål med fat Simon Gate för Orrefors

Klubbat för:

7 600 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SKÅL med FAT, Simon Gate, Orrefors 1920-/30-tal, graverad dekor av dansande kvinnofigurer med slöjor, upptill draperifestonger, skålens höjd 12, längd 22, fatets längd 22,5 cm

Små nagg

273312

2014-10-27