Skrivbyrå empire
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SKRIVBYRÅ, 1800-talets första hälft, empire, fanérad i mahogny, intarsiadekor av figurscen och fabeldjur, höjd 85, 100x53 cm
PROVENIENS: Familjen Enderlein, Åkerö Gods
Sprickor, fanérskador, listdelar saknas, delvis löst bakstycke, övre lådan ngt kärv
273322
2014-10-26