Signerade handlingar Gustaf IV Adolf & Karl XV

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

1 200 SEK

HANDSKRIFTER - HANDLINGAR (2), handskriven handling i folioformat med Gustaf IV Adolfs egenhändiga namnteckning, daterad Stockholms slott 26 februari 1799. +
Handskriven resolution i folioformat med Karl XV:s egenhändiga namnteckning och sigill, daterad Stockholms slott 10 maj 1869. Båda handlingarna rör brännvinstillverkning. 2 st.

Några svaga vikmärken.

273326

2014-10-27