Signerade handlingar Gustaf IV Adolf & Karl XV
Klubbat för:
800 SEK
Utropspris
1 200 SEK
HANDSKRIFTER - HANDLINGAR (2), handskriven handling i folioformat med Gustaf IV Adolfs egenhändiga namnteckning, daterad Stockholms slott 26 februari 1799. +
Handskriven resolution i folioformat med Karl XV:s egenhändiga namnteckning och sigill, daterad Stockholms slott 10 maj 1869. Båda handlingarna rör brännvinstillverkning. 2 st.
Några svaga vikmärken.
273326
2014-10-27