Kandelabrar empire Frankrike

Kandelabrar empire Frankrike
Kandelabrar empire Frankrike
Kandelabrar empire Frankrike
Kandelabrar empire Frankrike
Kandelabrar empire Frankrike
Kandelabrar empire Frankrike
Kandelabrar empire Frankrike
Kandelabrar empire Frankrike
Kandelabrar empire Frankrike
Kandelabrar empire Frankrike
Kandelabrar empire Frankrike
Kandelabrar empire Frankrike
Kandelabrar empire Frankrike
Kandelabrar empire Frankrike

Klubbat för:

22 000 SEK

Utropspris

25 000 SEK

KANDELABRAR, 1 par, 1800-talets början empire, brännförgylld och patinerad brons, för 3 ljus vardera, rik dekor med fabeldjur, egyptiserande karyatid, maskaroner samt stjänror, kvadratisk sockel, höjd ca 52 cm

Bruksslitage

273338

2014-10-26