Ljusstakar silver Polen
Klubbat för:
6 600 SEK
Utropspris
8 000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, Israel Szekman, Warszawa 1800-talets senare hälft, rund välvd fot på fötter, kolonnskaft, klockformad kupa, fötter med dekor av vindruvsklasar, höjd 33 cm, vikt exklusive fyllning 355 g
En fot fylld, bucklor, skeva
273354
2014-10-27