Smörgåsbestick Empire

Smörgåsbestick Empire
Smörgåsbestick Empire
Smörgåsbestick Empire
Smörgåsbestick Empire
Smörgåsbestick Empire
Smörgåsbestick Empire

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

1 200 SEK

SMÖRGÅSBESTICK, 12 dlr, silver, modell "Empire", CG Hallberg, Stockholm, 1900-talets början, bestående av: 6 smörgåsgafflar, 6 smörgåsknivar, knivarna med förgyllda blad, total vikt ca 357 g

Bruksslitage, en kniv saknar förgyllning

273369

2014-10-26