Bordspendyl empire
Klubbat för:
3 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSPENDYL, 1800-talets första hälft, fanérad i björk, med spegelnisch, kolonner och urna i sten, förgyllda dekorelement, höjd ca 47 cm
PROVENIENS: Familjen Enderlein, Åkerö Gods
Nyckel saknas, pendel ej tillhörande, delar saknas, skador, lagningar
273470
2014-10-27