Dockskåpsdockor 1900-talets början
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
DOCKSKÅPSDOCKOR, 3 st, 1900-talets början, samtliga med huvuden i porslin, polykromt bemålade anletsdrag, bestående av brudpar samt barn, längd ca 9-18 cm
PROVENIENS: Familjen Enderlein, Åkerö Gods
Brudgummen saknar en en hand, smärre skador
273480
2014-10-27