Dockskåpsdockor 1900-talets början

Klubbat för:

2 400 SEK

Arviointi

1 500 SEK

Kuvaus

DOCKSKÅPSDOCKOR, 3 st, 1900-talets början, samtliga med huvuden i porslin, polykromt bemålade anletsdrag, bestående av brudpar samt barn, längd ca 9-18 cm
PROVENIENS: Familjen Enderlein, Åkerö Gods

Kuntoraportti

Brudgummen saknar en en hand, smärre skador

273480

Päivämäärä:

2014-10-27