Urna alabaster

Urna alabaster
Urna alabaster
Urna alabaster
Urna alabaster
Urna alabaster
Urna alabaster

Klubbat för:

400 SEK

1 500 SEK

URNA, 2-delad, 1800-talets slut, alabaster, med dekor av bladverk, höjd ca 33, diameter 24 cm
PROVENIENS: Familjen Enderlein, Åkerö Gods

Nagg

273575

2014-10-28