Grötskål tenn 1800-tal

Grötskål  tenn 1800-tal
Grötskål  tenn 1800-tal
Grötskål  tenn 1800-tal
Grötskål  tenn 1800-tal
Grötskål  tenn 1800-tal
Grötskål  tenn 1800-tal
Grötskål  tenn 1800-tal
Grötskål  tenn 1800-tal
Grötskål  tenn 1800-tal
Grötskål  tenn 1800-tal
Grötskål  tenn 1800-tal
Grötskål  tenn 1800-tal
Grötskål  tenn 1800-tal
Grötskål  tenn 1800-tal

Klubbat för:

850 SEK

Utropspris

1 500 SEK

GRÖTSKÅL, tenn, Stockholm 1814, höjd ca 18, diameter 25 cm
PROVENIENS: Familjen Enderlein, Åkerö Gods

Bucklor, lagningar, gravyr

273582

2014-10-28