Matservis/ Kaffeservis Ruska

Matservis/ Kaffeservis Ruska
Matservis/ Kaffeservis Ruska

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

MATSERVIS / KAFFESERVIS, 68 dlr, stengods, 1970-tal, Arabia, "Ruska", bestående av: 12 mattallrikar, 6 djupa tallrikar, 6 mindre djupa tallrikar, 12 assietter, 3+1 skålar, uppläggningsfat, terrin med lock, 2 kannor, sockerskål med lock, gräddkanna, 11 tekoppar med fat, 11 kaffekoppar med fat

Enstaka nagg, brukslitage

273631

2014-10-28