Chinese ancestor portraits

Chinese ancestor portraits
Chinese ancestor portraits
Chinese ancestor portraits
Chinese ancestor portraits

Klubbat för:

10 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

KINESISK KONSTNÄR, 2 st., s.k. Ancestor portrait föreställande man resp kvinna, Kina, Qing dynastin, 1800-tal, blandteknik, 168x95 cm

Slitage, veck och skador samt retuscheringar. Uppklistrade på pannå.

273768

2014-10-29