Tratt glassform mm koppar
Klubbat för:
950 SEK
1 000 SEK
TRATT, GLASSFORM, KÅSA, FORM, ALADÅBFORMAR, 3 st, koppar, 1800-tal, FLASKA, mässing, 1800-tal, KAFFEKANNA, kopparglassformens höjd ca 18 cm
PROVENIENS: Familjen Enderlein, Åkerö Gods
Bruksslitage, kaffekannan med lagningar
273820
2014-10-29