Tratt glassform mm koppar

Tratt glassform mm koppar
Tratt glassform mm koppar
Tratt glassform mm koppar
Tratt glassform mm koppar
Tratt glassform mm koppar
Tratt glassform mm koppar

Klubbat för:

950 SEK

1 000 SEK

TRATT, GLASSFORM, KÅSA, FORM, ALADÅBFORMAR, 3 st, koppar, 1800-tal, FLASKA, mässing, 1800-tal, KAFFEKANNA, kopparglassformens höjd ca 18 cm
PROVENIENS: Familjen Enderlein, Åkerö Gods

Bruksslitage, kaffekannan med lagningar

273820

2014-10-29