Äldre böcker, bl.a. 1700-1800-tal

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BÖCKER, ÄLDRE, bl.a. 1700-1800-tal, bl.a. om Egypten, resor, Arabian Nights mm
Samtida band. Några illustrerade med graverade kartor.
PROVENIENS: Familjen Enderlein, Åkerö Gods

Något nötta band, namnteckning på titelbladen, fläckar

273859

2014-10-29