Bålskål Qianlong (1736-95)

Bålskål Qianlong (1736-95)
Bålskål Qianlong (1736-95)
Bålskål Qianlong (1736-95)
Bålskål Qianlong (1736-95)
Bålskål Qianlong (1736-95)
Bålskål Qianlong (1736-95)

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

1 000 SEK

BÅLSKÅL, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i imari med motiv av blommor, diameter ca 24 cm

Tillverkningsdefekter, slitage, smärre nagg, spricka, retuscher

273881

2014-10-29