Bordsur Lenzkirch

Bordsur Lenzkirch
Bordsur Lenzkirch
Bordsur Lenzkirch
Bordsur Lenzkirch
Bordsur Lenzkirch
Bordsur Lenzkirch

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BORDSUR, 1800-talets slut, fodral i mässing, nyrenässans, urtavla med romerska siffror i emalj, Lenzkirch, cylindergång, verk nr: 516567, höjd 23,5, nyckel finns

Lös minutvisare, tavla med emaljskador

273943

2014-10-29