Silverfat
Klubbat för:
5 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
FAT / KUVERTTALLRIKAR, 3 st., snarlika, silver, bl a K Anderson, Stockholm 1910-tal, konturerat brätte med banddekor, diameter ca 30 cm, total vikt ca 1690 g
Repor, slitage, undersidor med gravyr
273944
2014-10-30