Muggar Kina exportporslin 1700-tal daterade

Klubbat för:

7 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

MUGGAR, porslin, Kina, 1700-tal, daterade 1794 och 1795, dekor med datum och text, vardera höjd ca 10,5 cm

Sprickor, nagg, glasyrnagg

274008

2014-10-29